מה חשוב לדעת בבחירת מצבה?

October 01 2022spiderus_admin

בחירת מצבה איננה מהווה דבר קל. פטירתו של אדם קרוב ואהוב מהווה אירוע רגשי קשה מאוד שבוודאי לא קל להתמודד עימו והעובדה שיש צורך לבחור מצבה ליום השלושים לפטירתו של הנפטר, מהווה לא פעם מעמסה וקושי רגשי כבד על הקרובים לו. חשוב מאוד לבחור קבלן מצבות מקצועי ומנוסה בתחום, אשר יקל עליכם את התהליך ויסייע לכם לבחור את המצבה המכובדת ביותר לאדם האהוב והיקר עליכם שהלך לעולמו.

מתי כדאי להתפנות לבחירת מצבה?

ראשית כל, חשוב שתדעו כי בחירת מצבה לא רלוונטית, אלא לאחר ההלוויה והשבעה. קחו לעצמכם את הזמן הרלוונטי להתמקד בו באבל בלבד. בסיום השבעה, אתם יכולים להתחיל לברר אודות מצבה, שתהיה מוכנה ליום השלושים לפטירה.

בחירת מצבה היא בהחלט לא דבר פשוט. החשיבה על מה לכתוב על המצבה מעציבה מאוד את קרוביו של הנפטר שלא פעם כלל לא מעכלים כי הוא הלך לעולמו. יחד עם זאת, אתם בהחלט לא חייבים לקחת את העול המדובר עליכם ואתם יכולים לראות דוגמאות שונות של מצבות עם כיתובים שונים עליהן ומעבר לכך, אתם יכולים להתייעץ עם קבלן מצבות מקצועי ומנוסה. אתם יכולים להגדיר פחות או יותר מה הייתם רוצים להביא לידי ביטוי בכתוב על המצבה וקבלן המצבות שבוודאי עסק לא מעט בתחום, ידע כיצד להתאים עבורכם מלל כלשהו, ציטוט שתרצו ועוד.

בחירת סוג המצבה

המצבות נבדלות זו מזו מבחינת החומרים שמהם הן עשויות. ניתן לבחור בכל סוג של אבן לרבות שיש, גרניט או אבן טבעית אחרת וכמובן שתוכלו לבחור את האבנים הללו בכל סוג ובכל גוון שתרצו. כדאי להתאים את סוג האבן וצבע האבן למסר שאתם רוצים להעביר. כמובן שחשוב לבחור באבן חזקה ועמידה, אשר תאפשר לכם לדעת כי המצבה תחזיק מעמד בצורה הטובה ביותר בכל תנאי מזג האוויר באשר הם. ניתן לבחור כיתוב למצבה בכמה אפשרויות, כאשר אפשר לבחור בכיתוב אותנטי שהוא משפט שליווה את האדם בחייו, אפשר לספר על האדם בכמה מילים או לכתוב ציטוט שאהב. לעיתים ישנם אנשים שבוחרים עוד בחייהם מה היו רוצים שייכתב על המצבה שלהם. כמובן שיש צורך להוסיף את שמו המלא של האדם, את השנים שבהן הוא היה חי וכן את יום פטירתו.

כיצד לקנות מצבה בצורה חכמה?

בין אם אתם מחפשים מצבות מעוצבות ובין אם אתם מחפשים מצבות פשוטות, חשוב מאוד שתבחרו את המקום הנכון לרכוש בו את המצבה. יש לבחור בונה מצבות אמין, אשר יציג לכם תיק עבודות ובו ניתן לראות לא מעט מצבות שבנה וכן, שקיבלתם עליו המלצה טרם הגעתם אליו שכן, האמינות של בונה המצבות היא דבר חשוב מאוד שיבטיח גם את איכות המצבה, גם את הקמתה בדיוק בהתאם לצרכים הספציפיים שלכם וגם כמובן מחיר אמין ומשתלם שתוכלו לעמוד בו.

Share:

inex.co.il

הישארו מעודכנים